Ana Sayfa > Maraton/Yol Koşusu
8 Mayıs 2017, 11:25

Sandalyede 92 kilometre

haber Omurilik felçlilerine destek amacıyla düzenlenen Wings For Life Dünya Koşusu'nun 2017 yarışı, 7 Mayıs günü yapıldı. Aplikasyon üzerinden koşanların da katılımıyla 58 ülkede aynı anda yapılan yarışta 155 bin 288 katılımcının 86 bini sahne aldı. Katılımcıların ödediği 7.5 milyon Amerikan doları giriş ücreti, omurilik felci araştırmaları için çalışan Wings For Life Vakfı'na aktarıldı.

Yarışın küresel galibi, Dubai parkurunda koşan engelli koşucu Aron Anderson oldu. İsveçli katılımcı, akşama doğru başlayıp ve gece tamamlanan Dubai etabında katettiği 92.14 kilometrelik mesafeyle ilk sırayı elde etti. Bu mesafe, 2014'ten bu yana yapılan yarışın rekoru olarak da kayıtlara geçti. Wings For Life'ta daha önce yapılan en iyi derece, geçen yıl Milano'da 88.84 km yapan İtalyan Giorgio Calcaterra'ya aitti. 


[media]


[media]
Kadınlarda küresel birinci Santiago'dan çıktı.
[media]


Elit atletler arasında Milano'da koşan Polonyalı Bartosz Olszewski (88.24km) ve Santiago parkurunda koşan vatandaşı Dominika Stelmach (68.21km) ilk sıraları alan isimlerdi. 

Yarışmanın Türkiye etabı İzmir'de yapılırken, 3423 katılımcı parkura çıktı. Kültürpark'tan başlayıp Karşıyaka üzerinde Foça'ya doğru uzayan parkurda yakalama aracına en son yakalanan isim 57.51 kilometrelik bir koşu yapan Veysi Aslan'dı. Sıralamada Aslan'ı Mehmet Aydıngör ve Murat Kurtak takip etti. Meryem Gündoğdu ise 39.43'lük finişiyle en iyi sonucu alan kadın koşucuydu. Wings For Life'ta Atletizm Dünyası editörü Şevket F. Erbay da 9.28 km'lik sonucuyla İzmir etabında 1375. sırayı aldı. 


[media]

[media]
KÜRESEL İLK 10
[media]

[media]

[media]


[media]

[media]

[media]

[media]


[media]

[media]
TÜRKİYE İLK 10
[media]

[media]

[media]


[media]

[media]

[media]

[media]

atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Ana Sayfa - Pist - Kros - Maraton/Yol Koşusu - Şampiyonalar - Magazin