Ana Sayfa > Kros
19 Aralık 2016, 12:21

Bursa BŞB 10 yıllık hakimiyeti bitirdi

haber 17 Aralık Cumartesi günü Samsun'da yapılan 2016 Türkiye Kros Ligi finallerinde dört kategoride şampiyonlar belirlendi. Bu sezon Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından "15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi" adıyla düzenlenen ligde büyük kadınlar şampiyonluğu Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin oldu.

Büyük kadınlarda 2006 yılında Beşiktaş'ın elde ettiği şampiyonluktan bu yana zirvede olan Üsküdar, ilk kez geçildi. Sivas ve Adana'da ilk iki etapta Üsküdar'dan daha iyi sonuç alan Bursa ekibi, son kademede geride kaldı. Üsküdar, milli atlet Özlem Kaya'nın birinci geldiği final etabında 15 puan yaptı ama bu skor toplamda Bursa'yı geçmesi için yeterli olmadı. Üç kademe toplamında Üsküdar'ın 9 puan önünde olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, büyük kadınlarda zirveye çıkarken, Üsküdar ikinci, Kasımpaşa da üçüncü oldu.

Bursa BŞB, son iki yılda kazandığı genç kadınlarda da zafere ulaşarak Samsun'dan iki şampiyonlukla ayrıldı. Genç kadınlarda bu yıl Avrupa şampiyonluğu da elde eden takım, ligde Fenerbahçe'yi geride bırakarak ipi göğüsledi.

Erkeklerde Fenerbahçe ile Darıca Belediyesi arasındaki rekabette gülen taraf Kocaeli ekibiydi. Darıca, en yakın geçen kategori olan bu dalda sekiz puan farkla gülen taraf oldu.

Büyük erkeklerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi, beklendiği gibi birinciliği aldı. Üç kademede de en iyi skoru yapan takım olan İBB, Galatasaray ve Zeytinburnu Beştelsiz Spor Kulübü'nün önünde mutlu sona ulaştı.


atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Ana Sayfa - Pist - Kros - Maraton/Yol Koşusu - Şampiyonalar - Magazin