Ana Sayfa > Magazin
29 Kasım 2016, 20:07

IAAF'tan ihbar sistemi

haber Dünyada doping konusunda en çok sorun yaşayan uluslararası federasyon olan IAAF, dopingle mücadelede yeni bir döneme başlıyor. IAAF, bugün duyurduğu yeni sistemi 'REPORT DOPING' ile bundan böyle ihbarları değerlendirecek.

IAAF web sitesinde açılan REPORT DOPING bağlantısı sayesinde dopinge karışanlarla ilgili bilgi, belge ve duyumlar bir form aracılığıyla tamamen bu konuya odaklananan özel bir araştırma ekibine ulaştırılabilecek. IAAF Başkanı Seb Coe, yeni sistem ile temiz atletleri korumak için atılan bir adım olduğunu söylerken, "Bazen paylaşılacak küçük bir bilgi bile büyük sorunların önüne geçmemize yardımcı olabilir" dedi. 

Bilgilerin tamamen gizli kalacağı REPORT DOPING bölümünde, kullanıcılardan "Doping kullanımıyla ilgili bulgu veya şüphe", "dopingi özendiren antrenör ve personelle ilgili bilgi", "yasaklı madde ve ilaç trafiğiyle ilgi bilgi" ve "yeni doping malzemeleri" başlıklarında bilgi paylaşımı talep ediliyor. 

İngilizce, Fransızca, Çince, İspanyolca, Rusça ve Arapça olarak hazırlanan REPORT DOPING ihbar formuna IAAF web sitesi ana sayfasında sürekli yer alacak olan aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilecek. 

https://www.iaaf.org/report-integrity/en

atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Ana Sayfa - Pist - Kros - Maraton/Yol Koşusu - Şampiyonalar - Magazin