Ana Sayfa > Magazin
23 Ekim 2016, 16:20

Çintimar'ın ikinci dönemi

haber Ülkenin en köklü spor federasyonları arasındaki Türkiye Atletizm Federasyonu'nda 2016-2020 dönemi için başkanlık seçimi yapıldı. Ankara'daki Hilton Garden Inn Otel'de yapılan genel kurulda seçime tek aday olarak giren Fatih Çintimar, kayıtlı 226 delegenin 173'ünün hazır bulunduğu kongrede başkanlık için yeterli olan oy sayısına ulaştı. Çintimar, kullanılan 141 oyun geçerli olan 132'sini alarak yeni dönem için yeniden başkan oldu. 

Kongre, eski başkanlardan Fikret Çetinkaya'nın divan kurulu başkanlığında gerçekleşirken, bir başka eski federasyon başkanı Mehmet Terzi, faaliyet raporundan sonra söz olarak bir konuşma yaptı. Terzi, kendi döneminin yok sayıldığını iddia ederek, sunumlarda dopingle mücadele ile ilgili bölümlerde yanlış veriler kullanıldığını söyledi. Bunun üzerine tekrar kürsüye gelen Çintimar, "Biz bir kurumuz. Mehmet Abi başta olmak üzere hiçbir eski başkanımıza yönelik böyle bir ithamımız olamaz. Federasyon faaliyet raporunda kendi dönemimizin raporlamasını yaptığımız için kendi dönemimizin verilerini sunuyoruz. Yine de yanlış anlaşılma olursa özür dileriz" ifadelerini kullandı. 

Kongrede daha sonra Muharrem Dalkılıç ve İsmail Akçay da birer konuşma yaptı ve gündemin diğer maddeleri de görüşülerek seçime geçildi. Seçimde Çintimar, 132 geçerli oyla yeniden başkan seçildi.

4. Olağan Genel Kurul'da verilen önergelerle üç de değişiklik yapıldı. IAAF ve EA yönetiminde yer alan isimlerin, TAF yönetimi için "doğal üye" sayılması önerisi oy çokluğu ile kabul edildi. Buna göre, EA yönetimindeki Salih Münir Yaraş, TAF yönetiminin de doğal üyesi oldu. Ayrıca yürüyüş liglerinde şampiyonluk kazanan kulüplerin de genel kurulda birer üyeyle temsil edilmesi karara bağlandı.

İkinci dönem Fatih Çintimar yönetimi şu isimlerden oluştu:

Adil Çalışkan, Ali Aksu, Atıf Ala, Ali Bican Türk, Celalettin Deniztoker, Hasan Çavuşoğlu, İlhan Hatipoğlu, İsmail Bayazıt, İsmail Kargulu, Mustafa Yasin Taş, Muzaffer Karadeniz, Selim Terzi, Yasin Özlü, Zafer Çubukçu, Salih Münir Yaraş. Bir önceki döneme göre beş yeni isim yönetime girdi.

atletizmdunyasi.com
Ana Sayfa - Pist - Kros - Maraton/Yol Koşusu - Şampiyonalar - Magazin