Ana Sayfa > Kros
9 Eylül 2016, 10:22

Dağ koşusunda gözler şampiyonada

haber Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası, 30 ülkeden 348 atletin katılımıyla Bulgaristan'ın Sapareva Banya kentinde 11 Eylül 2016 Pazar sabahı yapılacak. Doğal güzelliğiyle büyüleyen kasabada daha önce yapılan Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bu kez de dünya şampiyonası gerçekleştirilirken, takımlar organizasyona büyük ilgi gösterdi.

32'nci kez düzenlenecek şampiyonada Türkiye, dört atletle yarışacak. Daha önce bu şampiyonada geniş kadrolarla giden Milliler, bu kez sadece Ahmet Arslan ve gençler takımıyla sahne alacak. 6 kez Avrupa şampiyonu Ahmet Arslan, daha önce iki kez madalya kazandığı dünya şampiyonasında zorlu rakiplerle yarışacak. 149 atletin koşacağı 12.7 kilometrelik yarışta sporcular 1468 metre rakım yükseltecek. 

Gençlerde Ramazan Karagöz, Mustafa Göksel ve Ferhat Bozkurt'un olduğu Türkiye takımı, takım podyumunun adayları arasında yer alıyor. 20 yaş altı kategorisinde Türkiye ile birlikte toplam 15 ekip yarışacak.

Dünya Şampiyonası'nda büyüklerde geçen yılın galipleri olan Ugandalı Fred Musobo ile Stella Chesang, bu yılki organizasyonda yer almıyor. 

atletizmdunyasi.com / Merthan Can
Ana Sayfa - Pist - Kros - Maraton/Yol Koşusu - Şampiyonalar - Magazin